Körösök vidéke
A Bihar megye dél-nyugati részén elhelyezkedő Bihari-mezőség különböző turisztikai látványosságokat foglal magába, amelyek számtalan szórakozási lehetőségeket kínálnak. A múzeumok és nyilvános gyűjtemények, a kulturális és történelmi jelentőségű épületek illetve a védett területek látogatása mellett, sporttevékenységekre (szabadidős horgászat), aktív kikapcsolódásra és akár gyógyüdülésre is alkalmas térség.
A Bihari-mezőség legnépszerűbb turisztikai desztinációja Arany János szülővárosa Nagyszalonta. A hajdúváros nemrég ünnepelte várossá alakulásának 400. évforduláját, ugyanis 1606-ban Bocskai István erdélyi fejedelem városalapító levelett adományozott a településnek.
Történetekkel teli helyek
Nagyszalonta Bihar megye dél-nyugati részén, Nagyváradtól és Gyulától egyaránt 40 km-re található. A város jelképe a Csonka-torony, mely a hajdani vár egyetlen épen maradt része és 1899 óta az Arany János emlékmúzeumnak ad otthont.
Mivel épp idén ünneplik Arany születésének 200. évfordulóját, a hajdúvárosban több kulturális eseményt is szentelnek az óriásköltő tiszteletére.
A város további híres szülöttei: Zilahy Lajos iró, publicista, Sinka István költő, Kulin György csillagász, illetve Kiss István Kossuth-díjas szobrász.
Nagyszalontától 3 km-re északra fekszik Madarász település, amely egyrészt termálvizeiről, másrészt helyi ételeiről híres.
Nagyszalontától 25 km-re keletre, a Fekete Körös partján található Tenke-fürdő, mely helyi jellegű gyógyüdülőhely. Ha Tenkén jár, érdemes megnézni a helyi református templomot illetve a szomszédságában működő természettudományi múzeumot is.
Közvetlenül az országhatár mellett található, a több mint 5000 hektár területen elterülő Cséffai Natúrpar.
A védett területen, a Duna-deltához hasonlóan gazdag és változatos élővilág fedezhető fel. A park területén található a „Radványi erdő madárkolónia” mely természeti rezervátum.
A Bihari-mezőség legrégebbi épített örökségei, a tamáshidai Árpád-kori műemlék templom romjai, amely a XIII. században, román stílusban épült, illetve a szintén XIII. századi műemléknek számító körösszegi öregtorony, mely egy középkori vár három védőtornyának egyike volt.